10 Aug 2025
Beker van België
Nabeschouwing Sprimont - KM Torhout 0-0 (4-3 np)
Voor de eerste bekerwedstrijd (3e ronde) moest KM gans het land doorkruisen naar het verre Sprimont (maar liefst 220 km). Er bestaan leukere verplaatsingen en dit voor een eerste wedstrijd.
Dat quasi niemand daar wakker van ligt is ook al duidelijk met slechts 69 betalende toeschouwers. Spelers zijn in een zware voorbereiding dan ook nog eens een ganse dag in de weer en als het kwik dan ook nog 30° aangeeft dan is dit geen evidentie. Niettemin had KM voldoende kansen om de wedstrijd te winnen. KM probeerde zijn strategie op te leggen en was vooral gevaarlijk via de linkerflank. De laatste pass miste echter precisie en de beste kans via Mitch Dekuyper werd van de lijn geveegd. Lantsoght viseerde de paal op een ingestudeerde hoekschop, hun keeper redde de poging van Kabba en Faal schoot onbesuisd over. Sprimont daarentegen verweerde zich stevig, was agressiever en sterker in de duels dan KM. Ook zij viseerden vanop afstand de lat en deden aardig mee. Na de rust was KM nadrukkelijker op het veld van de thuisploeg te vinden met veel stilstaande fases maar zonder echt grote kansen. Veel voorzetten waren te slap of te hard. Opnieuw Mitch kon net niet scoren met rake kopslag op hoekschop en hun keeper kon kort voor affluiten nog net met de vingertoppen bij de listige lobbal van Moss waardoor de 0 op het bord bleef.
Penalty’s moesten afscheiding brengen en bij KM misten zowel Bakelandt als Cordie waardoor het een weerkeren was van een ‘kale reis’ – vielen dank.