KM Torhout KM Torhout

12 Apr 2025

2 3

Competitie

Zulte Waregem B Zulte Waregem B
22' ⚽️ Sebastiaan Cordie 1-0
43' ⚽️ 1-1
45' ⚽️ 1-2
65' ⚽️ 1-3
71' ⚽️ Tibo Van de Velde 2-3

Nabeschouwing KM Torhout - Zulte Waregem B 2-3

Nabeschouwing

KMT A verloor dit weekend ongelukkig met 2-3 thuis tegen Zulte Waregem. KMT B daarentegen pakte zondag een verdiende titel tegen Lombardsijde met een 5-1 overwinning.

Op KMT B komen we later deze week nog even terug. De mannen van trainer Aaron Vanthornout pakten oververdiend de titel in 3e provinciale en stijgen zo voor het 2e opeenvolgende jaar naar een hogere reeks.

KMT A zal dus toch nog moeten knokken tot de laatste speeldag om definitieve zekerheid te krijgen over de redding. Rechtstreeks kan KM alvast niet meer zakken, maar om helemaal zeker te zijn doet men er best aan om ook de veertiende plek te vermijden want deze plek betekent immers een barragewedstrijd spelen tegen de nummer 14 uit de andere reeks om een eventuele extra daler aan te duiden, alhoewel hier nog geen 100% duidelijkheid over bestaat of deze extra daler er komt.

KM speelde opnieuw een verdienstelijke wedstrijd maar kan toch zo moeilijk de tegengoals vermijden. KM kwam zelfs op voorsprong na een mooie vrije trap van Van de Velde die door Tanghe in doel werd gedeviëerd. KM sloot goed de linies en belette Zulte Waregem om het spel te maken. Toch kwamen zij langszij net voor de rust via Dieltjens. Na de rust werd de partij bitsiger mede door een misverstand tussen Cordie en Londot waardoor N’Guettia er direct 1-2 kon van maken. Toen ook nog Talini veel te veel ruimte kreeg werd het met een afstandschot van net buiten de zestien op 65’ 1-3. KM vocht echter goed terug en paal, lat en hun keeper zorgden ervoor dat enkel Van de Velde op aangeven van Trancez maar voor de aansluitingstreffer kon zorgen.

Zure nederlaag waardoor KM ook op de laatste speeldag nog vol aan de bak moet op het veld van Westhoek. Deze wedstrijd gaat door op zondag 27 april om 15:00 uur. Supporters allen daarheen!


Voorbeschouwing KM Torhout - Zulte Waregem B

Voorbeschouwing

De ganse KM familie kan een mooi weekend beleven. KMT B kan morgennamiddag thuis op de velodroom met aftrap om 15.00 kampioen spelen in hun reeks indien het evengoed doet als hun dichtste achtervolger Zerkegem. KMT A daarentegen kan deze avond definitief gered als het zelf punten pakt of als de concurrentie er geen pakt.

Eerst en vooral een dikke pluim voor wat op het punt staat om gerealiseerd te worden door KMT B. Deze KM bende kan dus voor de 2e keer op rij promoveren en dit naar 2e provinciale. Als ze evengoed doen morgen of hun dichtste achtervolger is dit een feit en meer dan verdiend want na verlies op speeldag 1 werd vervolgens bijna elke wedstrijd gewonnen en stond KM bijna een gans seizoen aan de leiding. Nu nog de kers op de taart thuis tegen Lombardsijde. Er is gratis inkom voor iedereen.

Wat KMT A betreft mogen we spreken van een schitterende revival. Met 10/12 de laatste wedstrijden is men hier zo goed als zeker van een verlengd verblijf in 2e amateur. Ook dit is een mooie prestatie zeker als we de toestand herkennen van kort na Nieuwjaar. KM flirtte met de laatste plaats en pakte amper punten. Plots keerde het tij met de absoluut noodzakelijke overwinning tegen Olsa Brakel. In de laatste 7 wedstrijden verloor KM slechts 1 keer (thuis tegen Zelzate) en kon zo opklimmen naar een veilige 11e plaats alwaar het ook vorig seizoen eindigde, weliswaar met 47 punten en met 18 ploegen. Ook KMT A kan vanavond alvast de kers op de taart zetten.

Voor wat betreft de wedstrijd van vanavond tegen Jong Essevee zijn de volgende zaken te melden:

Gekwetst: Ballegeer, Christiaens, Verkindere, Dekuyper Mitch, De Baes en Vanpeteghem

Geschorst: Niemand

Geel gevaar: Dewaele, Verkindere, Kabba 

Sima Tours